INVEX-B Uygulamasında Mobil İmza Kullanımına Başlandı

30 Kasım 2015

Gayrimenkul değerleme raporlarının mobil imza ile imzalanmasını sağlayan çalışmalar sonuçlandırılmıştır. Kullanım aşamasında hukuki açıdan ıslak imza ile aynı geçerlilik koşullarına sahip olan elektronik imza, değerleme raporlarının hızlıca arşivlenmesini sağlamaktadır.

INVEX-B uygulamasında elektronik İmza türlerinden mobil imza tercih edilmiştir. Mobil imza, elektronik imzanın cep telefonu gibi GSM cihazlarında kullanımını sağlayan bir servistir. Mobil imza eksperlerin zamanlarının çoğunu sahada geçirdikleri düşünülülerek usb çubuk, akıllı kart gibi herhangi bir sertifika taşıyıcısına ihtiyaç duymadan akıllı telefonlarla imza atabilmeleri amacıyla tercih edilmiştir.

Gayrimenkul değerleme süreci tamamlandıktan sonra imzaya açılan ilgili değerleme raporu Değerleme Uzmanı  ve Sorumlu Değerleme Uzmanı  tarafından ayrı ayrı imzalanmaktadır. İmzalama süreci tamamlanan değerleme raporları kurumsal elektronik arşivde saklanmaktadır. Değerleme raporlarının mobil imza ile imzalanması ile hem değerleme hizmeti sunan değerleme şirketi tarafında hem de değerleme hizmeti alan banka tarafında ciddi oranda zaman ve maliyet tasarrufu sağlanması beklenmektedir. 

B
INVEX-B

INVEX
Banka
Uygulaması

Güncel Haberler

Burgan Bank`ın Tercihi INVEX Oldu

Yeni Müşterimiz

Burgan Bank`ın Tercihi INVEX Oldu

Kurumsal bankacılık ve yatırım bankacılığı alanlarında sektörün önde gelen bankalarında olan Burgan Bank, INVEX’i tercih ederek değerleme sürecini hızlandırmayı ve verimli hale getirmeyi amaçlamıştır.

Ayrıntı

STATEX Çalışmaları Devam Ediyor

Büyük Veri ve Madenciliği Akademik Kampı

Büyük veri konusunda deneyimli iş geliştirme ekibimiz, EMO’nun Matematik Köyü’nde düzenlediği 4 günlük “Büyük Veri ve Madenciliği” konulu akademik kampa katılmıştır.

Ayrıntı

Yeni INVEX-D Uygulaması Geliştirme Çalışmaları Devam Ediyor

Yeni INVEX-D Uygulaması Test Edilmeye Hazır

Arayüzü yenilenen ve pek çok yeni özellik eklenen INVEX-D yeni sürümü v2 test kullanımına açılma aşamasına gelmiştir.

Ayrıntı