Gayrimenkul Değerleme Uzmanları ile Görüşmeler

STATEX Çalışmaları Devam Ediyor

30 Ağustos 2015

Sektörün önde gelen değerleme şirketleri ve bankalarında yer alan gayrimenkul değerleme uzmanlarıyla, gayrimenkulleri etkileyen değişkenler konusunda bilgi alış verişi sağlanmıştır.

İlerleyen Ar-Ge çalışmalarına uzman görüşleri de eklenmiştir. Bu görüşmeler sonrasında, veritabanına aktarılmaya başlayan gayrimenkullere ait fiyat ve özellikler ile ekonomik, coğrafi, kültürel vb. dağınık bilgilere yeni etkenler de eklenilmeye başlanılmıştır. Ayrıca uzmanlardan aldığımız fikirler doğrultusunda STATEX veritabanlarında bulunan ve gelecekte eklenecek olan büyük miktardaki verilerin il bazında, hatta mahalle bazında farklı biçimlerde işlenmesi ve görselleştirilmesi gerektiği vurgulanmıştır.

Problem Analizi ve Çözümü

Ar-Ge çalışmalarında incelenen istatistik, makine bilgisi, veritabanları ve yüksek performanslı işlem gibi alanlarda ortaya çıkan sorunlar çözülmektedir. Ayrıca ortaya çıkabilecek problemler için de ayrıca ön çalışma yapılmaktadır. 

Yurt Dışında Gayrimenkuller ile Alakalı Büyük Veri Projeleri Yürüten Şirketlerin Takibi

ABD, İngiltere, Almanya ve İsveç gibi yabancı ülkelerde gayrimenkul değerleme alanı ile ilgili referans kaynakları oluşturma, raporlama ve fiyat tahminleri yapma gibi konularda çalışan şirketler bulunmaktadır. Ancak bu tip gelişmiş ülkelerdeki gayrimenkul etkenleri ile ülkemizdeki dinamikler farklılık gösterdiğinden, STATEX ile ülkemize özgü bir referans kaynakları sistemi oluşturulmaktadır. Yine de yabancı şirketlerin sektör ile ilgili yaptığı işlerden haberdar olmak, Ar-Ge çalışmalarımızın güncelliği açısından önem arz etmektedir. 

Güncel Haberler

Burgan Bank`ın Tercihi INVEX Oldu

Yeni Müşterimiz

Burgan Bank`ın Tercihi INVEX Oldu

Kurumsal bankacılık ve yatırım bankacılığı alanlarında sektörün önde gelen bankalarında olan Burgan Bank, INVEX’i tercih ederek değerleme sürecini hızlandırmayı ve verimli hale getirmeyi amaçlamıştır.

Ayrıntı

STATEX Çalışmaları Devam Ediyor

Büyük Veri ve Madenciliği Akademik Kampı

Büyük veri konusunda deneyimli iş geliştirme ekibimiz, EMO’nun Matematik Köyü’nde düzenlediği 4 günlük “Büyük Veri ve Madenciliği” konulu akademik kampa katılmıştır.

Ayrıntı

Yeni INVEX-D Uygulaması Geliştirme Çalışmaları Devam Ediyor

Yeni INVEX-D Uygulaması Test Edilmeye Hazır

Arayüzü yenilenen ve pek çok yeni özellik eklenen INVEX-D yeni sürümü v2 test kullanımına açılma aşamasına gelmiştir.

Ayrıntı