Hatalı Koordinat Bilgileri Düzeltildi

03 Nisan 2014

Yapılan geliştirme çalışmaları sonrasında, koordinat bilgilerinin girildiği aşamada hem enlem ve boylam bilgilerinin biçimi, hem de ülke sınırı kontrolü INVEX tarafından yapılmaktadır.

INVEX`te enlem ve boylam bilgileri, Google Maps gibi yaygın web tabanlı haritalama araçlarının ve GPS aygıtlarının yazılımları tarafından da benimsenmiş olan "Ondalık Derece (DDD)" (örneğin 41.40338, 2.17403) biçiminde olması gerekmektedir.


Değerleme uzmanları tarafından farklı biçimlerde girilmiş olan koordinat bilgileri, özellikle haritalama aracı kullanılarak yapılan "Yakın Rapor" aramalarında çeşitli sorunlara neden olmaktaydı. Bununla birlikte, ülke dışındaki bir koordinatın seçilmiş olması veya girilen değerlerin coğrafi koordinat sisteminde doğru bir karşılığının olmaması da en sık görülen hatalardı.


Yapılan geliştirme çalışmaları sonrasında, koordinat bilgilerinin girildiği aşamada hem enlem ve boylam bilgilerinin biçimi, hem de ülke sınırı kontrolü INVEX tarafından yapılmaktadır. Bununla birlikte, getirilen bir diğer yeni özellik de önceden hatalı biçimde girilmiş olan koordinat bilgilerinin INVEX`te listeler bölümünde "Hatalı Enlem-Boylam" sayfasında yayınlanmakta olmasıdır.

Güncel Haberler

Burgan Bank`ın Tercihi INVEX Oldu

Yeni Müşterimiz

Burgan Bank`ın Tercihi INVEX Oldu

Kurumsal bankacılık ve yatırım bankacılığı alanlarında sektörün önde gelen bankalarında olan Burgan Bank, INVEX’i tercih ederek değerleme sürecini hızlandırmayı ve verimli hale getirmeyi amaçlamıştır.

Ayrıntı

STATEX Çalışmaları Devam Ediyor

Büyük Veri ve Madenciliği Akademik Kampı

Büyük veri konusunda deneyimli iş geliştirme ekibimiz, EMO’nun Matematik Köyü’nde düzenlediği 4 günlük “Büyük Veri ve Madenciliği” konulu akademik kampa katılmıştır.

Ayrıntı

Yeni INVEX-D Uygulaması Geliştirme Çalışmaları Devam Ediyor

Yeni INVEX-D Uygulaması Test Edilmeye Hazır

Arayüzü yenilenen ve pek çok yeni özellik eklenen INVEX-D yeni sürümü v2 test kullanımına açılma aşamasına gelmiştir.

Ayrıntı