INVEX’te e-İmza Kullanımı

16 Mayıs 2014

Banka INVEX uygulamaları üzerinde gayrimenkul değerleme raporunun onay verildiği adım olan denetmen adımından sonra ekspertiz birimine gönderimi anında e-imza kullanılarak imzalanması amacıyla e-imza modülünün geliştirme çalışmalarına başlanmıştır.

Bilindiği gibi gayrimenkul  değerleme raporlarının çıktı alınması ve ıslak imzalı olarak arşivlenmesi baskı, kargo maliyetlerine ve zaman kaybına ve neden olmaktadır. Özellikle arşivlenen imzalı değerleme raporlarına ulaşım zorluğu arşivin çalışma ortamına uzaklığı nedeniyle iş hayatında çeşitli sıkıntılara neden olmaktadır. İşte bu  nedenlerden dolayı e-İmza kullanımına eçebilmek  gayrimenkul değerleme sektörü için bir süredir nemli bir amaç olmuştur.

INVEX uygulaması bulunan bazı bankalarda yapılan gereksinim analizleriyle, kullanıcıların akıllı kart ve mobil imza kullanılarak değerleme raporunun pdf dosyasını INVEX arayüzü üzerinde imzalayabileceği bir çözümün hızlı ve pratik olduğu değerlendirilmiştir. Banka INVEX uygulamaları üzerinde gayrimenkul değerleme raporunun onay verildiği adım olan denetmen adımından sonra ekspertiz birimine gönderimi anında e-imza kullanılarak imzalanması amacıyla e-imza modülünün geliştirme çalışmalarına başlanmıştır.

Güncel Haberler

Burgan Bank`ın Tercihi INVEX Oldu

Yeni Müşterimiz

Burgan Bank`ın Tercihi INVEX Oldu

Kurumsal bankacılık ve yatırım bankacılığı alanlarında sektörün önde gelen bankalarında olan Burgan Bank, INVEX’i tercih ederek değerleme sürecini hızlandırmayı ve verimli hale getirmeyi amaçlamıştır.

Ayrıntı

STATEX Çalışmaları Devam Ediyor

Büyük Veri ve Madenciliği Akademik Kampı

Büyük veri konusunda deneyimli iş geliştirme ekibimiz, EMO’nun Matematik Köyü’nde düzenlediği 4 günlük “Büyük Veri ve Madenciliği” konulu akademik kampa katılmıştır.

Ayrıntı

Yeni INVEX-D Uygulaması Geliştirme Çalışmaları Devam Ediyor

Yeni INVEX-D Uygulaması Test Edilmeye Hazır

Arayüzü yenilenen ve pek çok yeni özellik eklenen INVEX-D yeni sürümü v2 test kullanımına açılma aşamasına gelmiştir.

Ayrıntı